Tapu ve Kadastro G.M (Tapu Dairesi) Randevu Alma Resimli Anlatım

Kaymakamlık veya Hükümet konaklarında bulunan Tapu ve Kadastro Müdürlüğünden işlem yapmak için almanız gereken online randevu sistemi hakkında bir kılavuz hazırladık. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü E-Randevu sistemi ile hemen hemen bütün tapu işlemleriniz için randevunuzu internet üzerinden veya 181 çağrı merkezi üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz. Sizlere İnternet üzerinden Tapu dairesi randevusunun nasıl alınacağını resimli olarak adım adım anlatacağız.

Randevulu Tapu İşlemleri : Satış ve İpotek işlemleri, Miras işlemleri, Kat İrtifakından Kat Mülkiyetine Geçiş, Aile Konut Şerhi, Yönetim Planı Eklenmesi ve Değiştirilmesi, tapu örneğinin çıkartılması gibi pek çok işlem yapılıyor.

Randevu Nasıl Alınır?

 • Almış olduğunuz randevuları sorgulayabilir, güncelleyebilir ya da iptal edebilirsiniz.
 • Randevular seçilecek uygun tarihte ve saat aralığında, kimlik numarası ve müdürlük kontenjanına göre alınabilir.
 • Randevu, malik veya yetkili temsilcisi tarafından alınarak sadece bu kişilere ait Kimlik Numarası için kullanılabilecektir.
 • Yetki alanı dışı işlemler kapsamında randevu, taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden farklı bir müdürlükte alınabilir.
 • 1 yıl içinde aynı Kimlik Numarası için alınan randevu 5 kere gerçekleşmez ise 1 yıl içinde yeni bir randevu verilememektedir.
 • Gerçek veya tüzel kişiler aynı gün için tek bir randevu alabilir.

Telefonla Tapu Randevusu Alma:  ALO 181 Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Çağrı merkezi ile canlı operatörler yardımıyla Tapu Müdürlüklerindeki işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.
Online Randevu Sistemi Üzerinden : Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi ile aşağıda adım adım anlattığımız yazımızı okuyarak istediğiniz gün ve saate randevunuzu düzenleyebilirsiniz.

Not :  Farklı illerdeki mülk/konut tapu işlemleri yine başka şehirlerde yani Yetki alanı dışı işlemler kapsamında randevu, taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden farklı bir müdürlükte işleme alınabilir.

Buraya tıklayarak gideceğiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesinde karşınıza ilk olarak bilgilendirme içeren bir kullanıcı sözleşmesi karşınıza çıkacak ve onaylayarak devam etmeniz gerekecek.

 • 1.Adım “Kimlik Doğrulama” : İsim-Soyisim Doğum Yılı, TC.Kimlik No (Vatandaşlık Numarası) bilgilerinizi girerek “KAYDET VE İLERLE” Seçeneğine Tıklayın
 • 2.Adım “İletişim Bilgileri”  : Cep telefonu numaranız ve E-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir.  “KAYDET VE İLERLE” Seçeneğine Tıklayın
 • 3.Adım “Müdürlük Seçimi” : Hangi İl ve İlçe için işlem yapmak istiyorsanız oranın tapu müdürlüğünü seçmeniz gerekmektedir. “KAYDET VE İLERLE” Seçeneğine Tıklayın. (Not: arsa/konut bağlı olduğu il/ilçe tapu müdürlüğü ile tapuda işlem yapılmak istenen tapu müdürlüğü farklı şehirlerde/ilçelerde  ise seçeneği işaretleyin)
 • 4.Adım “İşlem Seçimi” : Belge Talebi ( Zayiinden tapu senedi, tapu kaydı vb. işlemler.) veya Başvuru(apu müdürlüklerinde yapılacak her türlü satış, ipotek, intikal vb. akitli ve akitsiz işlemler) kısımlarından birini seçmelisiniz.
 • 5.Adım “Randevu Tarihi” : Sistemde mevcut uygun randevu tarih ve saatini seçiniz. Ardından KAYDET VE İLERLE” Butonuna Tıklayın.
 • 6.Adım “Randevu Onay” : Randevu bilgilerinizin doğruluğunu son kez kontrol ederek randevunuzu onaylamanız gerekmektedir.

Seçtiğiniz Tapu Dairesinden randevunuz başarı ile alınmış olacak.