Tunceli İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Tunceli Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Tunceli merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Tunceli ilçeleri olan ; Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek, Pülümür belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Tunceli Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Tunceli E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Tunceli ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Tunceli ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Tunceli ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Tunceli SORGULA SORGULA
Çemişgezek SORGULA SORGULA
Hozat SORGULA SORGULA
Mazgirt SORGULA SORGULA
Nazımiye SORGULA SORGULA
Ovacık SORGULA SORGULA
Pertek SORGULA SORGULA
Pülümür SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Tunceli ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Mazgirt Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Tunceli sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla