Yozgat İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Yozgat Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Yozgat merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Yozgat ilçeleri olan ; Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı, Yerköy belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Yozgat Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Yozgat E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Yozgat ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Yozgat ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Yozgat ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Yozgat SORGULA SORGULA
Akdağmadeni SORGULA SORGULA
Aydıncık SORGULA SORGULA
Boğazlıyan SORGULA SORGULA
Çandır SORGULA SORGULA
Çayıralan SORGULA SORGULA
Çekerek SORGULA SORGULA
Kadışehri SORGULA SORGULA
Saraykent SORGULA SORGULA
Sarıkaya SORGULA SORGULA
Sorgun SORGULA SORGULA
Şefaatli SORGULA SORGULA
Yenifakılı SORGULA SORGULA
Yerköy SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Yozgat ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Çandır Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Yozgat sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla