Afyon ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Afyon Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Afyon sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Afyon belediyesi veya Afyon ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Afyon Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Afyon merkez belediye veya  Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar,İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Şuhut belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Afyon Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Afyon E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Afyon ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Afyon ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Afyon ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Afyon belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Afyon Belediyesi SORGULA SORGULA
Başmakçı Belediyesi SORGULA
Bayat Belediyesi SORGULA
Bolvadin Belediyesi SORGULA
Çay Belediyesi SORGULA
Çobanlar Belediyesi
Dazkırı Belediyesi SORGULA
Dinar Belediyesi SORGULA
Emirdağ Belediyesi SORGULA
Evciler Belediyesi SORGULA
Hocalar Belediyesi
İhsaniye Belediyesi
İscehisar Belediyesi SORGULA
Kızılören Belediyesi
Sandıklı Belediyesi SORGULA
Sinanpaşa Belediyesi
Sultandağı Belediyesi
Şuhut Belediyesi SORGULA

Aksi durumda ise yani Afyon ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Afyon ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Başmakçı Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla