Ankara Merkez ve İlçeler Emlak Vergisi Sorgulama ve Online Ödeme

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı ilçeler Belediyeleri Emlak Vergisi Tahakkuk işlemleri büyükşehir belediye veya ilçe belediyelerinin online işlemler (e-belediye) sayfası üzerinden yapılabilmektedir. Ankara merkez belediye veya  Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Mülk sahipleri için yılda iki taksitle tahsil edilen emlak vergisi ödemeleri için vezneye gitmeye gerek kalmadan belediyenin internet sitesi üzerinden Ankara’daki taşınmazlarınıza ait emlak vergisi borçlarınızı sorgulayarak dilerseniz ödeme işlemini kredi kartınız ile yapabileceksiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri Emlak vergisi sorgulama ve online sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme seçeneklerini varsa E-Belediye sayfalarına ait bağlantıları aşağıdaki listede görebileceksiniz.

Ankara Merkez ve Ankara İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir :  Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi 2 taksitte tahsil edilmekte olup 1.Taksit 1 Mart-31 Mayıs tarih aralığında, 2.Taksit 1 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında ödenmesi gerekir. Ankara ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir, Ankara ili ilgili bilgiler konusunda kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla