Ankara ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Ankara Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Ankara sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Ankara belediyesi veya Ankara ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ankara Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Ankara merkez belediye veya  Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Ankara Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Ankara E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Ankara ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Ankara ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Ankara ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Ankara belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Ankara SORGULA SORGULA
Akyurt SORGULA SORGULA
Altındağ SORGULA SORGULA
Ayaş SORGULA SORGULA
Bala SORGULA SORGULA
Beypazarı SORGULA SORGULA
Çamlıdere SORGULA SORGULA
Çankaya SORGULA SORGULA
Çubuk SORGULA SORGULA
Elmadağ SORGULA SORGULA
Etimesgut SORGULA SORGULA
Evren SORGULA SORGULA
Gölbaşı SORGULA SORGULA
Güdül SORGULA SORGULA
Haymana SORGULA SORGULA
Kalecik SORGULA SORGULA
Kazan SORGULA SORGULA
Keçiören SORGULA SORGULA
Kızılcahamam SORGULA SORGULA
Mamak SORGULA SORGULA
Nallıhan SORGULA SORGULA
Polatlı SORGULA SORGULA
Pursaklar SORGULA SORGULA
Sincan SORGULA SORGULA
Şereflikoçhisar SORGULA SORGULA
Yenimahalle SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Ankara ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Ankara ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla