Antalya ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Antalya Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Antalya sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Antalya belediyesi veya Antalya ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Antalya Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Antalya merkez belediye veya  Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Antalya Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Antalya E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Antalya ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Antalya ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Antalya ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Antalya belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Antalya SORGULA SORGULA
Akseki SORGULA SORGULA
Aksu SORGULA SORGULA
Alanya SORGULA SORGULA
Demre SORGULA SORGULA
Döşemealtı SORGULA SORGULA
Elmalı SORGULA SORGULA
Finike SORGULA SORGULA
Gazipaşa SORGULA SORGULA
Gündoğmuş SORGULA SORGULA
İbradı SORGULA SORGULA
Kaş SORGULA SORGULA
Kemer SORGULA SORGULA
Kepez SORGULA SORGULA
Konyaaltı SORGULA SORGULA
Korkuteli SORGULA SORGULA
Kumluca SORGULA SORGULA
Manavgat SORGULA SORGULA
Muratpaşa SORGULA SORGULA
Serik SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Antalya ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Antalya ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla