Ardahan İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Ardahan E-imar sistemi üzerinden imar durumu, planı nasıl sorgulanıyor? Ardahan ili merkez belediyesi sınırları içerisinde olan veya Ardahan ilçeleri ; Çıldır, Damal, Göle, Hanak, Posof belediye sınırlarında olan arsaların imarlı veya imarsız olup olmadığını, imar durumu sorgulama ve harita üzerinde imar planını internet üzerinden görüntüleme işlemleri için mutlaka bu belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Ardahan Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Ardahan E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Ardahan ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Ardahan ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ardahan Belediyesi Resmi web sitesi veya ilçe belediyeleri web sitelerinde E-Belediyecilik sistemi aktif durumda ise burada yer  alan E-İmar kısmına giriş yaparak imar planlarını ve harita üzerinde ada/parsel sorgularını gerçekleştirebilirsiniz.

Ardahan ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız. Ancak imar durumunu sorgulamak istediğiniz belediye henüz e-imar sistemine geçmemiş ise Ardahan ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örneğin Göle Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

E-İmar Rayiç Bedel
Ardahan SORGULA SORGULA
Çıldır SORGULA SORGULA
Damal SORGULA SORGULA
Göle SORGULA SORGULA
Hanak SORGULA SORGULA
Posof SORGULA SORGULA

İmar Durumu sorgulayabileceğiniz Ardahan genelindeki ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla