Balıkesir ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Balıkesir Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Balıkesir sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Balıkesir belediyesi veya Balıkesir ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Balıkesir Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Balıkesir merkez belediye veya  Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Balıkesir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Balıkesir E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Balıkesir ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Balıkesir ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Balıkesir ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Balıkesir belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Balıkesir SORGULA SORGULA
Altıeylül SORGULA SORGULA
Ayvalık SORGULA SORGULA
Balya SORGULA SORGULA
Bandırma SORGULA SORGULA
Bigadiç SORGULA SORGULA
Burhaniye SORGULA SORGULA
Dursunbey SORGULA SORGULA
Edremit SORGULA SORGULA
Erdek SORGULA SORGULA
Gömeç SORGULA SORGULA
Gönen SORGULA SORGULA
Havran SORGULA SORGULA
İvrindi SORGULA SORGULA
Karesi SORGULA SORGULA
Kepsut SORGULA SORGULA
Manyas SORGULA SORGULA
Marmara SORGULA SORGULA
Savaştepe SORGULA SORGULA
Sındırgı SORGULA SORGULA
Susurluk SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Balıkesir ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Balıkesir ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla