Bingöl ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Bingöl Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Bingöl ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Bingöl belediyesi veya Bingöl ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Bingöl İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Bingöl merkez belediye veya  Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Bingöl Merkez veya Bingöl ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Bingöl Merkez E-Belediye veya Bingöl ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Bingöl Merkez ve Bingöl İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla