Bitlis ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Bitlis Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Bitlis sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Bitlis belediyesi veya Bitlis ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Bitlis Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Bitlis merkez belediye veya  Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki, Tatvan belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Bitlis Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Bitlis E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Bitlis ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Bitlis ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Bitlis ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Bitlis belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Bitlis SORGULA SORGULA
Adilcevaz SORGULA SORGULA
Ahlat SORGULA SORGULA
Güroymak SORGULA SORGULA
Hizan
Mutki
Tatvan SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Bitlis ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Bitlis ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Adilcevaz Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla