Burdur ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Burdur Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Burdur sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Burdur belediyesi veya Burdur ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Burdur Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Burdur merkez belediye veya  Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Burdur Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Burdur E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Burdur ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Burdur ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Burdur ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Burdur belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Burdur SORGULA SORGULA
Ağlasun SORGULA SORGULA
Altınyayla SORGULA SORGULA
Bucak SORGULA SORGULA
Çavdır SORGULA SORGULA
Çeltikçi SORGULA SORGULA
Gölhisar SORGULA SORGULA
Karamanlı SORGULA SORGULA
Kemer SORGULA SORGULA
Tefenni SORGULA SORGULA
Yeşilova SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Burdur ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Burdur ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Ağlasun Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla