Bursa ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Bursa Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Bursa sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Bursa belediyesi veya Bursa ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Bursa Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Bursa merkez belediye veya  Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Bursa Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Bursa E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Bursa ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Bursa ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Bursa ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Bursa belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Bursa SORGULA SORGULA
Osmangazi SORGULA SORGULA
Nilüfer SORGULA SORGULA
Büyükorhan SORGULA SORGULA
Yıldırım SORGULA SORGULA
Gemlik SORGULA SORGULA
Gürsu SORGULA SORGULA
Harmancık SORGULA SORGULA
İnegöl SORGULA SORGULA
İznik SORGULA SORGULA
Karacabey SORGULA SORGULA
Keles SORGULA SORGULA
Kestel SORGULA SORGULA
Mudanya SORGULA SORGULA
Mustafakemalpaşa SORGULA SORGULA
Orhaneli SORGULA SORGULA
Orhangazi SORGULA SORGULA
Yenişehir SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Bursa ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Bursa ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla