Çanakkale ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Çanakkale Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Çanakkale sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Çanakkale belediyesi veya Çanakkale ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Çanakkale Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Çanakkale merkez belediye veya  Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki, Yenice belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Çanakkale Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Çanakkale E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Çanakkale ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Çanakkale ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Çanakkale ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Çanakkale belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Çanakkale SORGULA SORGULA
Ayvacık SORGULA SORGULA
Bayramiç SORGULA SORGULA
Biga SORGULA SORGULA
Bozcaada SORGULA SORGULA
Çan SORGULA SORGULA
Eceabat SORGULA SORGULA
Ezine SORGULA SORGULA
Gelibolu SORGULA SORGULA
Gökçeada SORGULA SORGULA
Lapseki SORGULA SORGULA
Yenice SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Çanakkale ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Çanakkale ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Yenice Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla