Çorum ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Çorum Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Çorum sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Çorum belediyesi veya Çorum ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Çorum Belediyesi ve ilçe belediyelerinin (Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu, Uğurludağ) rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Çorum ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Çorum ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Çorum Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Çorum merkez belediye veya  Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu, Uğurludağ belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Çorum ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Çorum belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Çorum SORGULA SORGULA
Alaca SORGULA SORGULA
Bayat SORGULA SORGULA
Boğazkale SORGULA SORGULA
Dodurga SORGULA SORGULA
İskilip SORGULA SORGULA
Kargı SORGULA SORGULA
Laçin SORGULA SORGULA
Mecitözü SORGULA SORGULA
Oğuzlar SORGULA SORGULA
Ortaköy SORGULA SORGULA
Osmancık SORGULA SORGULA
Sungurlu SORGULA SORGULA
Uğurludağ SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Çorum ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Çorum ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Alaca Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla