Diyarbakır ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Diyarbakır Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Diyarbakır sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Diyarbakır belediyesi veya Diyarbakır ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Diyarbakır Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Diyarbakır merkez belediye veya  Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Diyarbakır Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Diyarbakır E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Diyarbakır ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Diyarbakır ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Diyarbakır ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Diyarbakır belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Diyarbakır SORGULA SORGULA
Bağlar SORGULA SORGULA
Bismil SORGULA SORGULA
Çermik SORGULA SORGULA
Çınar SORGULA SORGULA
Çüngüş SORGULA SORGULA
Dicle SORGULA SORGULA
Eğil SORGULA SORGULA
Ergani SORGULA SORGULA
Hani SORGULA SORGULA
Hazro SORGULA SORGULA
Kayapınar SORGULA SORGULA
Kocaköy SORGULA SORGULA
Kulp SORGULA SORGULA
Lice SORGULA SORGULA
Silvan SORGULA SORGULA
Sur SORGULA SORGULA
Yenişehir SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Diyarbakır ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Diyarbakır ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Kayapınar Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla