Eskişehir ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Eskişehir Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Eskişehir il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Eskişehir belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Eskişehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Eskişehir E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Eskişehir ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Eskişehir ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Eskişehir İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Eskişehir merkez belediye veya  Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Eskişehir ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Eskişehir belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Eskişehir SORGULA SORGULA
Alpu SORGULA SORGULA
Beylikova SORGULA SORGULA
Çifteler SORGULA SORGULA
Günyüzü SORGULA SORGULA
Han SORGULA SORGULA
İnönü SORGULA SORGULA
Mahmudiye SORGULA SORGULA
Mihalgazi SORGULA SORGULA
Mihalıççık SORGULA SORGULA
Odunpazarı SORGULA SORGULA
Sarıcakaya SORGULA SORGULA
Seyitgazi SORGULA SORGULA
Sivrihisar SORGULA SORGULA
Tepebaşı SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Eskişehir ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Eskişehir ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Alpu Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla