Giresun ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Giresun Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Giresun il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Giresun belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Giresun Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Giresun E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Giresun ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Giresun ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Giresun İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Giresun merkez belediye veya  Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Giresun ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Giresun belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Giresun SORGULA SORGULA
Alucra SORGULA SORGULA
Bulancak SORGULA SORGULA
Çamoluk SORGULA SORGULA
Çanakçı SORGULA SORGULA
Dereli SORGULA SORGULA
Doğankent SORGULA SORGULA
Espiye SORGULA SORGULA
Eynesil SORGULA SORGULA
Görele SORGULA SORGULA
Güce SORGULA SORGULA
Keşap SORGULA SORGULA
Piraziz SORGULA SORGULA
Şebinkarahisar SORGULA SORGULA
Tirebolu SORGULA SORGULA
Yağlıdere SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Giresun ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Giresun ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Piraziz Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla