Gümüşhane ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Gümüşhane Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Gümüşhane il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Gümüşhane belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Gümüşhane Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Gümüşhane E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Gümüşhane ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Gümüşhane ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Gümüşhane İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Gümüşhane merkez belediye veya  Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran, Torul belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Gümüşhane ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Gümüşhane belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Gümüşhane SORGULA SORGULA
Kelkit SORGULA SORGULA
Köse SORGULA SORGULA
Kürtün SORGULA SORGULA
Şiran SORGULA SORGULA
Torul SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Gümüşhane ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Gümüşhane ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Köse Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla