Hatay ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Hatay Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Hatay il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Hatay belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Hatay Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Hatay E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Hatay ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Hatay ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Hatay İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Hatay merkez belediye veya  Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Hatay ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Hatay belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Hatay SORGULA SORGULA
Altınözü SORGULA SORGULA
Antakya SORGULA SORGULA
Arsuz SORGULA SORGULA
Belen SORGULA SORGULA
Defne SORGULA SORGULA
Dörtyol SORGULA SORGULA
Erzin SORGULA SORGULA
Hassa SORGULA SORGULA
İskenderun SORGULA SORGULA
Kırıkhan SORGULA SORGULA
Kumlu SORGULA SORGULA
Payas SORGULA SORGULA
Reyhanlı SORGULA SORGULA
Samandağ SORGULA SORGULA
Yayladağı SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Hatay ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Hatay ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Altınözü Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla