Kayseri ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kayseri Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kayseri il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Kayseri belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Kayseri İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Kayseri merkez belediye veya  Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Kayseri Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kayseri E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kayseri ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kayseri ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Kayseri ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Kayseri belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kayseri SORGULA SORGULA
Akkışla SORGULA SORGULA
‎Bünyan SORGULA SORGULA
‎Develi SORGULA SORGULA
Felahiye SORGULA SORGULA
Hacılar‎ SORGULA SORGULA
Kocasinan SORGULA SORGULA
Melikgazi SORGULA SORGULA
Pınarbaşı SORGULA SORGULA
Sarıoğlan SORGULA SORGULA
Sarız SORGULA SORGULA
Talas‎ SORGULA SORGULA
Tomarza SORGULA SORGULA
Yahyalı SORGULA SORGULA
‎Yeşilhisar SORGULA SORGULA
Özvatan SORGULA SORGULA
İncesu‎ SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kayseri ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kayseri ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Yahyalı Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla