Kilis Merkez ve İlçe Belediye Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kilis Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Kilis merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Kilis ilçeleri olan ; Elbeyli, Musabeyli, Polateli belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Kilis ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Kilis Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kilis E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kilis ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kilis ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

E-İmar Rayiç Bedel
Kilis Belediyesi SORGULA SORGULA
Elbeyli Belediyesi SORGULA SORGULA
Musabeyli Belediyesi SORGULA SORGULA
Polateli Belediyesi SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Kilis ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Polateli Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Kilis sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.