Kocaeli Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kocaeli E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kocaeli belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Kocaeli ilçeleri olan ; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Kocaeli ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Kocaeli Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kocaeli E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kocaeli ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kocaeli ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Kocaeli ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Kocaeli belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kocaeli SORGULA SORGULA
Başiskele SORGULA SORGULA
Çayırova SORGULA SORGULA
Darıca SORGULA SORGULA
Derince SORGULA SORGULA
Dilovası SORGULA SORGULA
Gebze SORGULA SORGULA
Gölcük SORGULA SORGULA
İzmit SORGULA SORGULA
Kandıra SORGULA SORGULA
Karamürsel SORGULA SORGULA
Kartepe SORGULA SORGULA
Körfez SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kocaeli ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kocaeli ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Çayırova Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Kocaeli sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.