Malatya ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Malatya Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Malatya il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Malatya belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Malatya Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Malatya E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Malatya ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Malatya ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Malatya İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Malatya merkez belediye veya  Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge, Yazıhan, Yeşilyurt belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Malatya ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Malatya belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Malatya SORGULA SORGULA
Akçadağ SORGULA SORGULA
Arapgir SORGULA SORGULA
Arguvan SORGULA SORGULA
Battalgazi SORGULA SORGULA
Darende SORGULA SORGULA
Doğanşehir SORGULA SORGULA
Doğanyol SORGULA SORGULA
Hekimhan SORGULA SORGULA
Kale SORGULA SORGULA
Kuluncak SORGULA SORGULA
Pütürge SORGULA SORGULA
Yazıhan SORGULA SORGULA
Yeşilyurt SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Malatya ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Malatya ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Yeşilyurt Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla