Manisa Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Manisa E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Manisa belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Manisa ilçeleri olan ; Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu, Yunusemre belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Manisa ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Manisa Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Manisa E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Manisa ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Manisa ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Manisa ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Manisa belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Manisa SORGULA SORGULA
Ahmetli SORGULA SORGULA
Akhisar SORGULA SORGULA
Alaşehir SORGULA SORGULA
Demirci SORGULA SORGULA
Gölmarmara SORGULA SORGULA
Gördes SORGULA SORGULA
Kırkağaç SORGULA SORGULA
Köprübaşı SORGULA SORGULA
Kula SORGULA SORGULA
Salihli SORGULA SORGULA
Sarıgöl SORGULA SORGULA
Saruhanlı SORGULA SORGULA
Selendi SORGULA SORGULA
Soma SORGULA SORGULA
Şehzadeler SORGULA SORGULA
Turgutlu SORGULA SORGULA
Yunusemre SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Manisa ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Manisa ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Ahmetli Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Manisa sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.