Mardin Büyükşehir Belediye ve İlçeler Emlak Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

Mardin Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Mardin Merkez belediyesi yahut Mardin ilçeleri Artuklu, Dargeçit, Derik, Ömerli, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Savur, Nusaybin, Yeşilli sınırlarındaki mülk veya arsanızın emlak ve çevre temizlik vergisi borç sorgulama ve ödeme işlemlerinden bahsedeceğiz. Ancak bunun için Mardin ve bağlı belediyelerin E-Belediye sistemine sahip olması gerekir.

Mardin Merkez veya Mardin ilçe belediyelerinin interaktif sistemleri vasıtasıyla Mardin Merkez E-Belediye veya Mardin ilçe belediyelerinin yetkisindeki işlemleri sadece Vatandaşlık numaranızı veya abone sicil numaranızı girerek yapabileceksiniz.

Mardin ili ve ilçeleri genelinde E-Belediye uygulamasına sahip belediyelerin listesi aşağıdaki gibidir.

Emlak Vergisi Ödemesi Ne Zaman Yapılır? Emlak Vergisi ödemelerinin ilk taksiti 1 Mart tarihinden 31 Mayıs tarihine kadar, ikinci taksidi ise 1 Kasım tarihinden 1 Aralık tarihinde kadar ödenmesi gerekir. Aksi taktirde gecikme faizine maruz kalacaktır.

Mardin ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir ve sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla