Mardin Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Mardin E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Mardin belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Mardin ilçeleri olan ; Artuklu, Dargeçit, Derik, Ömerli, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Savur, Nusaybin, Yeşilli belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Mardin ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Mardin Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Mardin E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Mardin ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Mardin ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Mardin ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Mardin belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Mardin SORGULA SORGULA
Artuklu SORGULA SORGULA
Dargeçit SORGULA SORGULA
Derik SORGULA SORGULA
Ömerli SORGULA SORGULA
Kızıltepe SORGULA SORGULA
Mazıdağı SORGULA SORGULA
Midyat SORGULA SORGULA
Savur SORGULA SORGULA
Nusaybin SORGULA SORGULA
Yeşilli SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Mardin ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Mardin ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Ömerli Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Mardin sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.