Muğla Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Muğla E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Muğla belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Muğla ilçeleri olan ; Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Muğla ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Muğla Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Muğla E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Muğla ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Muğla ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Muğla ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Muğla belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Muğla SORGULA SORGULA
Bodrum SORGULA SORGULA
Dalaman SORGULA SORGULA
Datça SORGULA SORGULA
Fethiye SORGULA SORGULA
Kavaklıdere SORGULA SORGULA
Köyceğiz SORGULA SORGULA
Marmaris SORGULA SORGULA
Menteşe SORGULA SORGULA
Milas SORGULA SORGULA
Ortaca SORGULA SORGULA
Seydikemer SORGULA SORGULA
Ula SORGULA SORGULA
Yatağan SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Muğla ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Muğla ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Köyceğiz Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Muğla sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.