Muş Merkez Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Muş E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Muş belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Muş ilçeleri olan ; Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt, Varto belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Muş ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Muş Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Muş E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Muş ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Muş ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Muş ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Muş belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Muş SORGULA SORGULA
Bulanık SORGULA SORGULA
Hasköy SORGULA SORGULA
Korkut SORGULA SORGULA
Malazgirt SORGULA SORGULA
Varto SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Muş ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Muş ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Varto Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Muş sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.