Niğde Merkez Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Niğde E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Niğde belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Niğde ilçeleri olan ; Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik, Ulukışla belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Niğde ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Niğde Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Niğde E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Niğde ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Niğde ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Niğde ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Niğde belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Niğde SORGULA SORGULA
Altunhisar SORGULA SORGULA
Bor SORGULA SORGULA
Çamardı SORGULA SORGULA
Çiftlik SORGULA SORGULA
Ulukışla SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Niğde ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Niğde ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Altunhisar Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Niğde sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.