Ordu Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Ordu E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Ordu belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Ordu ilçeleri olan ; Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Ordu ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Ordu Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Ordu E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Ordu ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Ordu ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ordu ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Ordu belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Ordu SORGULA SORGULA
Akkuş SORGULA SORGULA
Altınordu SORGULA SORGULA
Aybastı SORGULA SORGULA
Çamaş SORGULA SORGULA
Çatalpınar SORGULA SORGULA
Çaybaşı SORGULA SORGULA
Fatsa SORGULA SORGULA
Gölköy SORGULA SORGULA
Gülyalı SORGULA SORGULA
Gürgentepe SORGULA SORGULA
İkizce SORGULA SORGULA
Kabadüz SORGULA SORGULA
Kabataş SORGULA SORGULA
Korgan SORGULA SORGULA
Kumru SORGULA SORGULA
Mesudiye SORGULA SORGULA
Perşembe SORGULA SORGULA
Ulubey SORGULA SORGULA
Ünye SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Ordu ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Ordu ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Aybastı Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Ordu sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.