Osmaniye Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Osmaniye Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Osmaniye Belediyesi Merkez sınırları içinde olan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Osmaniye Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Osmaniye Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Osmaniye Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Osmaniye Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Osmaniye Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Osmaniye Belediyesi merkez sınırları içerisindeki mülk sahipleri her yıl 2 taksit olarak Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisini Osmaniye Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Osmaniye Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Osmaniye Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

Osmaniye Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Osmaniye Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Osmaniye Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Osmaniye Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

Osmaniye Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Osmaniye Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/osmaniye-belediyeleri linkine tıklayarak Osmaniye Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Osmaniye Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Osmaniye Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Osmaniye Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Osmaniye tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Osmaniye Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Osmaniye Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Osmaniye ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Osmaniye Belediyesi Vergi Muafiyeti

Osmaniye Belediyesi merkez sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Ayrıca işsiz olanlar ve herhangi bir geliri olmayanlar gelir durumlarını belgeleyerek emlak vergisinden muaf olurlar. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Osmaniye Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın