Rize Merkez Belediye ve İlçeler Emlak Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

Rize Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Rize Merkez belediyesi yahut Rize ilçeleri Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere, Kalkandere, Pazar sınırlarındaki mülk veya arsanızın emlak ve çevre temizlik vergisi borç sorgulama ve ödeme işlemlerinden bahsedeceğiz. Ancak bunun için Rize ve bağlı belediyelerin E-Belediye sistemine sahip olması gerekir.

Rize Merkez veya Rize ilçe belediyelerinin interaktif sistemleri vasıtasıyla Rize Merkez E-Belediye veya Rize ilçe belediyelerinin yetkisindeki işlemleri sadece Vatandaşlık numaranızı veya abone sicil numaranızı girerek yapabileceksiniz.

Rize ili ve ilçeleri genelinde E-Belediye uygulamasına sahip belediyelerin listesi aşağıdaki gibidir. Rize Emlak İşlemleri.

Emlak Vergisi Ödemesi Ne Zaman Yapılır? Emlak Vergisi ödemelerinin ilk taksiti 1 Mart tarihinden 31 Mayıs tarihine kadar, ikinci taksidi ise 1 Kasım tarihinden 1 Aralık tarihinde kadar ödenmesi gerekir. Aksi taktirde gecikme faizine maruz kalacaktır.
Rize ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir ve sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın