Sakarya Büyükşehir Belediye ve İlçeler Emlak Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

Sakarya Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Sakarya Merkez belediyesi yahut Sakarya ilçeleri Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı sınırlarındaki mülk veya arsanızın emlak ve çevre temizlik vergisi borç sorgulama ve ödeme işlemlerinden bahsedeceğiz. Ancak bunun için Sakarya ve bağlı belediyelerin E-Belediye sistemine sahip olması gerekir.

Sakarya Merkez veya Sakarya ilçe belediyelerinin interaktif sistemleri vasıtasıyla Sakarya Merkez E-Belediye veya Sakarya ilçe belediyelerinin yetkisindeki işlemleri sadece Vatandaşlık numaranızı veya abone sicil numaranızı girerek yapabileceksiniz.

Sakarya ili ve ilçeleri genelinde E-Belediye uygulamasına sahip belediyelerin listesi aşağıdaki gibidir. Sakarya Emlak İşlemleri.

Emlak Vergisi Ödemesi Ne Zaman Yapılır? Emlak Vergisi ödemelerinin ilk taksiti 1 Mart tarihinden 31 Mayıs tarihine kadar, ikinci taksidi ise 1 Kasım tarihinden 1 Aralık tarihinde kadar ödenmesi gerekir. Aksi taktirde gecikme faizine maruz kalacaktır.
Sakarya ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir ve sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.