Siirt Merkez Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Siirt E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Siirt belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Siirt ilçeleri olan ; Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Siirt ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Siirt Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Siirt E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Siirt ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Siirt ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Siirt ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Siirt belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Siirt SORGULA SORGULA
Baykan SORGULA SORGULA
Eruh SORGULA SORGULA
Kurtalan SORGULA SORGULA
Pervari SORGULA SORGULA
Şirvan SORGULA SORGULA
Tillo SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Siirt ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Siirt ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Pervari Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Siirt sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.