Sinop İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Sinop ili ve bağlı ilçeleri Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü, Türkeli  imar durumu sorgulama ve harita üzerinde imar planını görüntülemek için bu belediyelerin resmi web sitelerinde eğer E-Belediye sistemine geçmişlerse burada yer  alan E-İmar kısmına giriş yaparak imar planlarını ve harita üzerinde ada/parsel sorgularını gerçekleştirebilirsiniz.

E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız. Ancak imar durumunu sorgulamak istediğiniz belediye henüz e-imar sistemine geçmemiş ise arsanıza ait imar raporunu belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Ayrıca Sinop Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ( Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü, Türkeli ) rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Sinop E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Sinop ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Sinop ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

E-İmar Rayiç Bedel
Sinop SORGULA SORGULA
Ayancık SORGULA SORGULA
Boyabat SORGULA SORGULA
Dikmen SORGULA SORGULA
Durağan SORGULA SORGULA
Erfelek SORGULA SORGULA
Gerze SORGULA SORGULA
Saraydüzü SORGULA SORGULA
Türkeli SORGULA SORGULA

İmar Durumu sorgulayabileceğiniz ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla