Sivas İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Sivas E-imar sistemi üzerinden imar durumu, planı nasıl sorgulanıyor? Sivas ili merkez belediyesi sınırları içerisinde olan veya Sivas ilçeleri ; Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Koyulhisar, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli, Zara belediye sınırlarında olan arsaların imarlı veya imarsız olup olmadığını, imar durumu sorgulama ve harita üzerinde imar planını internet üzerinden görüntüleme işlemleri için mutlaka bu belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Sivas Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ( Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Koyulhisar, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli, Zara ) rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Sivas E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Sivas ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Sivas ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Sivas Belediyesi Resmi web sitesi veya ilçe belediyeleri web sitelerinde E-Belediyecilik sistemi aktif durumda ise burada yer  alan E-İmar kısmına giriş yaparak imar planlarını ve harita üzerinde ada/parsel sorgularını gerçekleştirebilirsiniz.

Sivas ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız. Ancak imar durumunu sorgulamak istediğiniz belediye henüz e-imar sistemine geçmemiş ise Sivas ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örneğin Akıncılar Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

E-İmar Rayiç Bedel
Sivas SORGULA SORGULA
Akıncılar SORGULA SORGULA
Altınyayla SORGULA SORGULA
Divriği SORGULA SORGULA
Doğanşar SORGULA SORGULA
Gemerek SORGULA SORGULA
Gölova SORGULA SORGULA
Gürün SORGULA SORGULA
Hafik SORGULA SORGULA
İmranlı SORGULA SORGULA
Kangal SORGULA SORGULA
Koyulhisar SORGULA SORGULA
Suşehri SORGULA SORGULA
Şarkışla SORGULA SORGULA
Ulaş SORGULA SORGULA
Yıldızeli SORGULA SORGULA
Zara SORGULA SORGULA

İmar Durumu sorgulayabileceğiniz Sivas genelindeki ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla