Tokat İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Tokat Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Tokat merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Tokat ilçeleri olan ; Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt, Zile belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Tokat Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Tokat E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Tokat ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Tokat ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Tokat ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Tokat SORGULA SORGULA
Almus SORGULA SORGULA
Artova SORGULA SORGULA
Başçiftlik SORGULA SORGULA
Erbaa SORGULA SORGULA
Niksar SORGULA SORGULA
Pazar SORGULA SORGULA
Reşadiye SORGULA SORGULA
Sulusaray SORGULA SORGULA
Turhal SORGULA SORGULA
Yeşilyurt SORGULA SORGULA
Zile SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Tokat ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Pazar Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Tokat sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla