Uşak İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Uşak Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Uşak merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Uşak ilçeleri olan ; Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı, Ulubey belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Uşak Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Uşak E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Uşak ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Uşak ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Uşak ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Uşak SORGULA SORGULA
Banaz SORGULA SORGULA
Eşme SORGULA SORGULA
Karahallı SORGULA SORGULA
Sivaslı SORGULA SORGULA
Ulubey SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Uşak ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Ulubey Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Uşak sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla