Giresun Yağlıdere Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

  Yağlıdere Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Yağlıdere Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

  Yağlıdere Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

  Giresun Yağlıdere Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Yağlıdere Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

  Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Önemli Uyarı

  Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

  Yağlıdere Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

  Giresun Yağlıdere Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Yağlıdere Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Yağlıdere Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Yağlıdere Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

  Yağlıdere Belediyesi Online İşlemler Menüsü

  Yağlıdere Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Yağlıdere Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

  Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

  Yağlıdere Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

  Yağlıdere Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

  Yağlıdere Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/giresun-belediyeleri linkine tıklayarak Yağlıdere Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

  Yağlıdere Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Yağlıdere Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

  Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Yağlıdere Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Yağlıdere tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Yağlıdere Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

  Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Yağlıdere Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Giresun ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Yağlıdere Belediyesi Vergi Muafiyeti

  Yağlıdere Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

  Yağlıdere Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

  Paylaş.