Yalova İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Yalova E-imar sistemi üzerinden imar durumu, planı nasıl sorgulanıyor? Yalova ili merkez belediyesi sınırları içerisinde olan veya Yalova ilçeleri ; Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy, Termal belediye sınırlarında olan arsaların imarlı veya imarsız olup olmadığını, imar durumu sorgulama ve harita üzerinde imar planını internet üzerinden görüntüleme işlemleri için mutlaka bu belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Yalova Belediyesi Resmi web sitesi veya ilçe belediyeleri web sitelerinde E-Belediyecilik sistemi aktif durumda ise burada yer  alan E-İmar kısmına giriş yaparak imar planlarını ve harita üzerinde ada/parsel sorgularını gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Yalova Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Yalova E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Yalova ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Yalova ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Yalova ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız. Ancak imar durumunu sorgulamak istediğiniz belediye henüz e-imar sistemine geçmemiş ise Yalova ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örneğin Armutlu Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

E-İmar Rayiç Bedel
Yalova Belediyesi SORGULA SORGULA
Altınova Belediyesi SORGULA SORGULA
Armutlu Belediyesi SORGULA SORGULA
Çınarcık Belediyesi SORGULA SORGULA
Çiftlikköy Belediyesi SORGULA SORGULA
Termal Belediyesi SORGULA SORGULA

İmar Durumu sorgulayabileceğiniz Yalova genelindeki ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla