Yeşilyurt Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Malatya Yeşilyurt Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Yeşilyurt Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Malatya Yeşilyurt Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Yeşilyurt Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Yeşilyurt Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Malatya Yeşilyurt Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Yeşilyurt Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Yeşilyurt Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Yeşilyurt Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Yeşilyurt Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Yeşilyurt Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

Yeşilyurt Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Yeşilyurt Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/malatya-belediyeleri linkine tıklayarak Yeşilyurt Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Yeşilyurt Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Yeşilyurt Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Yeşilyurt Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Yeşilyurt tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Yeşilyurt Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Yeşilyurt Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Malatya ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi Vergi Muafiyeti

Yeşilyurt Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Yeşilyurt Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

5/5 - (5 votes)

Yorum yapın