Adıyaman ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Adıyaman Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Adıyaman sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Adıyaman belediyesi veya Adıyaman ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Adıyaman Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Adıyaman merkez belediye veya  Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik, Tut belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Adıyaman Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Adıyaman E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Adıyaman ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Adıyaman ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Adıyaman ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Adıyaman belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Adıyaman Belediyesi SORGULA SORGULA
Besni Belediyesi SORGULA
Çelikhan Belediyesi SORGULA
Gerger Belediyesi
Gölbaşı Belediyesi SORGULA SORGULA
Kâhta Belediyesi
Samsat Belediyesi
Sincik Belediyesi
Tut Belediyesi SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Adıyaman ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Adıyaman ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Besni Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla