Adıyaman otobüs ulaşımı fiyat listesi ve yol rayiç bedel listesi ile Adıyaman ilinden başka bir şehre görevlendirme ile gidildiğinde yol masrafının kurum tarafından geri ödenmesi veya yolluk, yol harcırahı gibi ödeneklerin hesaplaması sağlanabilmektedir.

  Adıyaman ilinden başka bir şehre yolculuk esnasında veya Adıyaman otogar aktarmalı olarak Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik, Tut ilçelerine ulaşım sağlanması gerektiğinde güncel Adıyaman Otobüs Bileti Rayiç Bedellerini öğrenmek gerekmektedir. Otogar ulaşım rayiç bedelleri ve hat tarifeleri sürekli olarak değişiklik göstermektedir.

  Yol Rayiç Bedeli Sorgulama

  Otogar yol rayiç bedelleri ve otobüs bileti fiyatları her şehirde ve her ilçede farklılık gösterebilmektedir. Otobüs Bilet ücretleri Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 38. maddesi gereğince firmalar tarafından serbest bir şekilde belirlenebildiği için Adıyaman ili ile diğer illerdeki rayiç bedeller farklılık gösterebilir.

  Yolculuğa çıkmadan önce ilgili kurumdan hangi ulaşım araçlarının tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi edinilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı kurumlar uçak biletini karşılarken bazı kurumlar sadece otobüs rayiç bedeline göre geri ödeme yapmaktadır. Otobüs, tren, uçak, vapur, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanıldığında biletlerin kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

  2024 Adıyaman Otobüs Yol Rayiç Bedel Tarifesi

  Adıyaman güncel otobüs rayiç bedellerine Adıyaman Belediyesi’nin duyurular kısmında bulunan güncel yol rayiç bedelleri ilanından ulaşılabilmektedir. Güncel Adıyaman otobüs bileti rayiç bedellerini öğrenmek için tıklayın. Karşılaşacağınız tabloda Adıyaman illine komşu ilçeleri ve Adıyaman Otogarı ile aralarındaki mesafeleri kilometre olarak görebileceksiniz.

  Bilet Kaybolursa Yol Rayici Nasıl Ödenir?

  Yolculuk esnasında kullanılacak taşıt (otobüs, tren vs.) için ödenen ücretler ilgili biletlerin ibraz edilmesi durumunda görevliye geri ödenecektir. Biletlerin kayıp, zayi olması durumunda mutat tutarlar üzerinden ödeme yapılabilir.

  Yol masraflarının ve harcırahların detaylı bir şekilde hesaplanması Harcırah Kanunu’nun Kısım III, Bölüm 1 kısmında detaylıca belirlenmiştir.

  Paylaş.