Altıntaş E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kütahya Altıntaş E-İmar uygulaması ile Altıntaş Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Altıntaş ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Altıntaş E-İmar Durumu Sorgulama

Altıntaş E-İmar Sorgulama

Altıntaş E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Altıntaş E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Altıntaş Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Altıntaş Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Kütahya ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Kütahya ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Altıntaş E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Altıntaş ilçesindeki Bozbay Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Yeni mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Altıntaş e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Altıntaş Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Altıntaş Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Altıntaş Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Altıntaş Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın