İzmir E-İmar Durumu Sorgulama 2023

İzmir E-İmar uygulaması ile İzmir Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile İzmir şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

İzmir E-İmar Durumu Sorgulama

İzmir E-İmar Sorgulama

İzmir E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili İzmir ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

İzmir İlçesi
Aliağa E-İmar Uygulaması
Balçova E-İmar Uygulaması
Bayındır E-İmar Uygulaması
Bayraklı E-İmar Uygulaması
Bergama E-İmar Uygulaması
Beydağ E-İmar Uygulaması
Bornova E-İmar Uygulaması
Buca E-İmar Uygulaması
Çeşme E-İmar Uygulaması
Çiğli E-İmar Uygulaması
Dikili E-İmar Uygulaması
Foça E-İmar Uygulaması
Gaziemir E-İmar Uygulaması
Güzelbahçe E-İmar Uygulaması
Karabağlar E-İmar Uygulaması
Karaburun E-İmar Uygulaması
Karşıyaka E-İmar Uygulaması
Kemalpaşa E-İmar Uygulaması
Kınık E-İmar Uygulaması
Kiraz E-İmar Uygulaması
Konak E-İmar Uygulaması
Menderes E-İmar Uygulaması
Menemen E-İmar Uygulaması
Narlıdere E-İmar Uygulaması
Ödemiş E-İmar Uygulaması
Seferihisar E-İmar Uygulaması
Selçuk E-İmar Uygulaması
Tire E-İmar Uygulaması
Torbalı E-İmar Uygulaması
Urla E-İmar Uygulaması

İzmir şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

İzmir E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın