Konya E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Konya E-İmar uygulaması ile Konya Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Konya şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Konya E-İmar Durumu Sorgulama

Konya E-İmar Sorgulama

Konya E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Konya ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Konya İlçesi
Ahırlı E-İmar Uygulaması
Akören E-İmar Uygulaması
Akşehir E-İmar Uygulaması
Altınekin E-İmar Uygulaması
Beyşehir E-İmar Uygulaması
Bozkır E-İmar Uygulaması
Cihanbeyli E-İmar Uygulaması
Çeltik E-İmar Uygulaması
Çumra E-İmar Uygulaması
Derbent E-İmar Uygulaması
Derebucak E-İmar Uygulaması
Doğanhisar E-İmar Uygulaması
Emirgazi E-İmar Uygulaması
Ereğli E-İmar Uygulaması
Güneysınır E-İmar Uygulaması
Hadim E-İmar Uygulaması
Halkapınar E-İmar Uygulaması
Hüyük E-İmar Uygulaması
Ilgın E-İmar Uygulaması
Kadınhanı E-İmar Uygulaması
Karapınar E-İmar Uygulaması
Karatay E-İmar Uygulaması
Kulu E-İmar Uygulaması
Meram E-İmar Uygulaması
Sarayönü E-İmar Uygulaması
Selçuklu E-İmar Uygulaması
Seydişehir E-İmar Uygulaması
Taşkent E-İmar Uygulaması
Tuzlukçu E-İmar Uygulaması
Yalıhüyük E-İmar Uygulaması
Yunak E-İmar Uygulaması

Konya şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Konya E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Konya Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Konya Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın