Balıkesir E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Balıkesir E-İmar uygulaması ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Balıkesir şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Balıkesir E-İmar Durumu Sorgulama

Balıkesir E-İmar Sorgulama

Balıkesir E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Balıkesir ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Balıkesir İlçesi
Altıeylül E-İmar Uygulaması
Ayvalık E-İmar Uygulaması
Balya E-İmar Uygulaması
Bandırma E-İmar Uygulaması
Bigadiç E-İmar Uygulaması
Burhaniye E-İmar Uygulaması
Dursunbey E-İmar Uygulaması
Edremit E-İmar Uygulaması
Erdek E-İmar Uygulaması
Gömeç E-İmar Uygulaması
Gönen E-İmar Uygulaması
Havran E-İmar Uygulaması
İvrindi E-İmar Uygulaması
Karesi E-İmar Uygulaması
Kepsut E-İmar Uygulaması
Manyas E-İmar Uygulaması
Marmara E-İmar Uygulaması
Savaştepe E-İmar Uygulaması
Sındırgı E-İmar Uygulaması
Susurluk E-İmar Uygulaması

Balıkesir şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Balıkesir E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın