İkizdere E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Rize İkizdere E-İmar uygulaması ile İkizdere Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile İkizdere ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

İkizdere E-İmar Durumu Sorgulama

İkizdere E-İmar Sorgulama

İkizdere E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. İkizdere E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

İkizdere Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte İkizdere Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Rize ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Rize ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İkizdere E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden İkizdere ilçesindeki Çağrankaya, Çarşı, Gündoğdu, Güney, Kirazlı, Yeşilyurt, Zafer mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli İkizdere e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce İkizdere Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

İkizdere Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

İkizdere Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları İkizdere Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın