Rize E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Rize E-İmar uygulaması ile Rize Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Rize şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Rize E-İmar Durumu Sorgulama

Rize E-İmar Sorgulama

Rize E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Rize Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Rize Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Rize Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Rize merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Rize ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rize E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Rize merkeze bağlı Alipaşa, Asmalık, Atmeydanı, Bağdatlı, Balsu, Boğaz, Bozkale, Camiönü, Canpolat, Çamlıbel, Çarşı, Çiftekavak, Çorapçılar, Dağınıksu, Dağsu, Değirmendere, Dereüstü, Düz, Ekmekçiler, Ekrem Orhon, Eminettin, Engindere, Fatih, Fener, Gülbahar, Güneşli, Güneştepe, Halaslar, Halatçılar, Hamidiye, Hamzabey, Hayrat, İslampaşa, Kale, Kanbursırt, Kaplıca, Kasarcılar, Kavaklı, Kireçhane, Kokulukaya, Kömürcüler, Köprübaşı, Mermerdelen, Mesudiye, Mezra, Müderrisler, Müftü, Orta, Orta Muradiye, Paşakuyu, Pehlivan, Pehlivantaşı, Pilavdağı, Piriçelebi, Portakallık, Reşadiye, Sırt, Sırt Kasarcılar, Soğuksu, Taşlıdere, Tophane, Üzümlü, Yağlıtaş, Yeniköy, Yeşildere, Yeşilılıca mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Rize e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Rize Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Rize Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Rize Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Rize Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın